دیزاینر - از انتخاب حرفه خود به عنوان یک دیزاینر خوشحال باشید
شناسه پست: 15900
بازدید: 1762

۱۰ دلیل برای اینکه از انتخاب حرفه خود به عنوان یک دیزاینر خوشحال باشید

دیزاینرها دلایل زیادی برای احساس شادی دارند. مواردی که می‌خوانید فقط ۱۰ مورد از آنهاست. اغلب طراحان هنگام شروع کار، پر از آرزو و جاه‌طلبی‌اند. اما زمانی که ددلاین‌ها فرا می‌رسد، به یادآوردن دلایل ورود به این حرفه و ایده‌آل‌ها سخت است چه برسد به درکِ چالش‌ها و اهمیت تسلط یافتن بر آنها.

در این مطلب ۱۰ دلیل برای خوشحال بودن از حرفه‌ای که انتخاب کرده‌اید را یادآور می‌شویم تا هنگام چالش‌ها به خاطر داشته باشید دیزاینر بودن چه امتیازاتی دارد و چه رشته‌ جذابی را انتخاب کرده‌اید.

تفاوتی ندارد که در چه حوزه‌ای تخصص دارید؛ چاپ یا طراحی وب، طراحی محصولاتی که به صورت فیزیکی ساخته می‌شوند یا اپلیکیشن. این حقایقی که در مورد زندگی و شغل یک طراح می‌خوانید، ویژگی‌های حرفه‌تان را یادآوری خواهد کرد.

پس دفعه بعد که یک ددلاین پر استرس داشتید، به یاد بیاورید که حرفه شما سخت است، کار هرکسی نیست و باید بابت آن خوشحال باشید.

۱. شما بابت خلاق بودنتان حقوق دریافت می‌کنید

واضح‌ترین دلیل این است که برای خلاق بودن به شما پول پرداخت می‌شود. اگرچه دیزاین می‌تواند روندی منظم باشد اما در عین حال به شما این امکان را می‌دهد که خلاقیتتان را به طور روزانه و مداوم تغییر دهید.

۲. در زمینه‌های کاملاً متفاوت و متنوع فعالیت می‌کنید

یکی از بهترین ویژگی‌های حرفه دیزاین این است که به طور مداوم در حال تغییر، تحول و بازتعریف است. این رشته نه تنها از لحاظ رسانه‌ای که با آن کار می‌کنید بلکه در رویکردهای زیبایی‌شناسی و مُد روز به روز شاهد دگرگونی است.

این نوآوریِ مداوم و تمایل برای امتحان کردن ایده‌های جدید به این معنی است که طراحان افراد هیجان‌انگیزی هستند.

۳. حرفه شما کاملاً تأثیرگذار است

شما به عنوان یک طراح اغلب وظیفه تولید کارهایی را دارید که به عنوان رابط بین یک شرکت و مشتریان آن عمل می‌کند. بنابراین چه شما در حال کار روی یک طرح مجله باشید، یا ساخت یک وب‌سایت و یا پروژه طراحی‌ صنعتی، فردی هستید که تجربه کاربر از محصول را رقم خواهید زد.

طرح شما می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی در عملکرد شرکت داشته باشد. به نقش جانی آیو در اپل یا جیمز دایسون و جاروبرقی مبتکرانه‌اش فکر کنید. این یک موقعیت مهم و فوق‌العاده باارزش است که می‌توانید در آن حضور داشته باشید.

۴. شما می‌توانید پروژه، کارفرما یا مشتریان خود را انتخاب کنید

در ابتدا باید هر کاری که سفارش داده می‌شود را بپذیرید اما زمانی که تجربه به دست آوردید زمین‌بازی عوض می‌شود. یک طراحِ با تجربه در انتخاب پروژه‌ها و مشتریان جای مانور بیشتری دارد. این موقعیت، ثبات و قدرت به همراه می‌آورد. اگر هنوز به این جایگاه نرسیده‌اید منتظرش باشید و اگر رسیده‌اید خوشحال باشید، شما از پس آن برآمده‌اید.

 ۵. هر روز شما متفاوت است

بسیاری از مشاغل مانند تردمیل هستند که باعث می‌شود اتفاقات هر روز یکسان به نظر برسد. حرفه طراحی اینگونه نیست. در واقع هر روز چالش‌های جدید، مسائلی برای حل کردن و پروژه‌هایی برای بروز خلاقیت خواهید داشت. این زنجیره نیازهای تازه، باعث می‌شود طراحی به شغلی هیجان‌انگیز تبدیل شود. اگر فکر می‌کنید که خلاقیتتان دچار انجماد شده، مطلب «افزایش قدرت خلاقیت با ۵ راهکار ساده و مؤثر» و «با شروع استفاده از یک دفترچه طراحی‌ خشاب ایده‌هایتان را پر کنید» را مطالعه کنید.

۶. می‌توانید تأثیر مثبت بر جهان بگذارید

به عنوان یک طراح لازم نیست کاملاً در قالب نقش یک تاجر قرار بگیرید. مهارت شما می‌تواند کاملاً به سمت اهداف نوع‌دوستانه سوق داده شود و تأثیر چشمگیری بر جهان بگذارد. شما در جایگاهی قرار دارید که می‌توانید در کارهای بشردوستانه مشارکت کنید و پروژه‌های مهمی را به انجام برسانید.

۷. تعامل افراد با طرح‌های خودتان را می‌بینید

افرادی که به طور مرتب با طرح یا پروژه شما در ارتباط هستند را مشاهده می‌کنید. کتاب، مجله، وب‌سایت یا محصولی که شما طراحی کرده‌اید در اختیار آنهاست و از آن استفاده می‌کنند. مشاهده کار خود در عمل، لذت‌بخش و مهیج است.

 ۸. ساعات کار شما قابل تغییر است

این مورد عمدتاً برای فریلنسرها صدق می‌کند، اما اگر برای خودتان کار می‌کنید، یا بعضی اوقات به صورت قراردادی پروژه می‌گیرید، قادر خواهید بود زمان و محل کار را خودتان تعیین کنید. این یک فرصت عالی برای ایجاد تعادل بین زندگی و کار متناسب با شرایط و نیازهای شما است.

همچنین اگر فردی شب زنده‌دار هستید و بیشتر ایده‌ها شب‌هنگام به ذهنتان می‌رسد، می‌توانید برنامه خود را با ساعت‌های کاری مدنظرتان تنظیم کنید.

  ۹. می‌توانید تخصص خودتان را خلق کنید

صرف نظر از زمینه‌ای که در آن فعالیت دارید، همیشه جای توسعه و تخصص برایتان فراهم است. بعضی طراحان روی سبک یا تکنیک خاصی تمرکز می‌کنند، بعضی دیگر مهارت‌های خاص مانند تایپوگرافی یا نقاشی سه‌بعدی روی کاغذ را دنبال می‌کنند.

به عنوان یک طراح هیچ محدودیتی در استفاده از خلاقیت و توانمندی‌های خود ندارید. از هر رویکرد یا تخصص منحصر به فردی می‌توانید استفاده کنید.

 ۱۰. هر چیزی می‌تواند برای شما منبع الهام باشد

طراحان می‌توانند از محیط اطراف ایده بگیرند و هرچیزی برای آنها الهام‌بخش است. چه پیاده‌روی در جنگل باشد و چه قدم زدن در سوپر مارکت. می‌توانید اشکال ، رنگ‌ها و تصاویر را پیدا کنید. این توانایی برای تجربه جهان و استفاده ازآن در کارها، قابل توجه و کاربردی است.

اگر شما هم از انتخاب حرفه خود به عنوان یک دیزاینر خوشحال هستید، دلایل آن را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید آینده این حرفه را پیش‌بینی کنید و از مسیر پیش رو، چالش‌ها و فرصت‌هایی که برای آن می‌بینید بنویسید.

منبع: creativebloq